اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست

آوای مرز :  رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری ارومیه تفکیک پسماند از مبدا را یک مسئولیت اجتماعی دانست و گفت: به زودی اپلیکیشن تفکیک از مبدا جهت استفاده شهروندان در شهر ارومیه راه اندازی خواهد شد.

هادی بصاری با بیان این که مدیریت پسماند شهری یکی از مهم‌ترین گام‌ها و ابزارها برای رسیدن به توسعه پایدار است، در جمع خبرنگاران بیان کرد: آموزش شهروندی یکی از استراتژی‌ها  و راهکارها در این زمینه است.

او تاکید کرد: هر شهر بایستی از ابزار مناسب و شرایط فرهنگی و اجتماعی خاص خود جهت  امر آموزش برای کاهش میزان زباله تولیدی و همکاری در برنامه‌های تفکیک از مبدا و بازیافت برای رسیدن به هدف استفاده کند.

بصاری ادامه داد: آموزش چهره به چهره، استفاده از ظرفیت رسانه‌های جمعی و فضای مجازی از روش‌های آموزش اصولی در  مقوله تفکیک از مبدا و مدیریت پسماند است.

رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری ارومیه با بیان این که از  سال های اخیر،  سازمان مدیریت پسماند شهرداری ارومیه نگاه ویژه ای به مقوله مهم تفکیک پسماند از مبدا دارد، افزود: در همین راستا، فرهنگ‌سازی و آموزش در اولویت برنامه‌های تفکیک از مبدا قرار دارد.

بصاری گفت: فعالیت غرفه‌های تفکیک از مبدا، واگذاری نواحی ۶ گانه به بخش خصوصی جهت جمع آوری پسماندهای خشک، جمع آوری پسماندهای خشک ادارات و سازمان‌ها، مجهزکردن تمام فرهنگسراها به مخازن ویژه پسماندهای خشک، آموزش چهره به چهره شهروندان، اجرای برنامه‌ها، آغاز آموزش و جمع آوری پسماندهای خشک در مجتمع‌های مسکونی شهر و  برگزاری مسابقات متنوع فرهنگی برای کودکان جهت آموزش مقوله تفکیک از مبدا از جمله اقدامات است.

او از پیگیری ها جهت راه اندازی اپلیکشن تفکیک از مبدا جهت استفاده شهروندان در شهر ارومیه طی آینده نزدیک خبر داد و گفت:  فقط مشارکت شهروندان و رسانه‌های جمعی منجر به تسهیل در مسیر تفکیک زباله از مبدا می شود.

رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری ارومیه با بیان این که کودکان در اولویت برنامه‌های آموزشی قرار دارند، تاکید کرد:  کودکان از مهم ترین اقشار در جامعه هدف ما برای فرهنگ‌سازی مقوله  تفکیک زباله از مبدا است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر خبرها

اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست