اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست

آوای مرز : رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی آذربایجان غربی از راه اندازی و افتتاح نخستین داروخانه هوشمند و رباتیک کشور در ارومیه خبر داد.

جواد آقازاده  با بیان اینکه اولین داروخانه رباتیک کشور با همکاری یک کشور فنلاندی در ارومیه راه اندازی می شود افزود: این داروخانه همزمان با سفر رئیس جمهوری به استان به بهره برداری می رسد.

وی اظهارداشت: داروخانه رباتیک مجتمع تدبیر در نوع خود در کشور بی نظیر است و در این داروخانه از چیدن داروها در قفسه ها تا ارائه دارو به مراجعه کنندکان بصورت رباتیک انجام خواهد شد، در این طرح انبارداری نیز به صورت آنلاین خواهد بود و دیگر داروی اشتباه به مراجعه کنندگان داده نخواهد شد.

آقازاده بهره برداری از طرح توسعه بیمارستان امام خمینی (ره) به وسعت ۲۲۰ هزار مترمربع را از دیگر طرح های افتتاحی در سفر هئیت دولت به استان عنوان کرد و اظهارداشت: این طرح با وسعت ۲۰ هزار متر مربع  شامل بخش های کلینیک و دی کلینیک تدبیر با ۵ اتاق عمل، ۳۰ تخت، آزمایشگاه، تصویر برداری، داروخانه روباتیک و مرکز جراحی محدود، آزمایشگاه رفرانس است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی آذربایجان غربی در خصوص سایر طرح های افتتاحی در سفر رئیس جمهوری به استان اضافه کرد: بیمارستان ۲۱۶ تختی امام(ره) خوی، بیمارستان ۱۰۰ تختخوابی شهید مطهری، توسعه بیمارستان طالقانی با ۴۷ تخت و ۵۲ پروژه بهداشتی در استان مهمترین طرح های قابل افتتاح در این سفر است.

آقازاده با بیان اینکه میانگین تخت برای هر یک هزار نفر در آذربایجان غربی حدود ۱٫۳ است گفت: با راه اندازی بیمارستان ها و مراکز درمانی جدید، این رقم به بیش از ۱٫۶ به ازای هر یک هزار نفر خواهد رسید،

وی با اشاره به اینکه  با اتمام طرح های بیمارستانی در مرکز استان، ۶۵۰ تخت به تخت های فعال مراکز درمانی ارومیه افزوده می شود افزود: در حال حاضر چهار هزار و  ۲۲۰ تخت فعال بیمارستانی در ۳۱ بیمارستان استان وجود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر خبرها

اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست