اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست

آوای مرز : رییس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت : ۹۸ برگ سند تک برگی مالکیت اراضی کشاورزی در راستای اجرای طرح کاداستر اراضی کشاورزی به مساحت ۱۳۰ هکتار در استان صادر شده است.

 اکبر کرامتی افزود:  ۱۵۲ هزار هکتار اراضی کشاورزی نیز که دارای رفع تداخل و کاداستر شده بودند ، طی صورتجلسه ای برابر تفاهم نامه با سازمان ثبت اسناد به شرکت مشاور طرف قرار داد جهت صدور اسناد تحویل داده شده است .

کرامتی با بیان اینکه صدور اسناد مالکیت کشاورزی با هماهنگی های صورت گرفته با ثبت اسناد و املاک  انجام می گیرد، تصریح کرد: همچنین ۵۰ هزار هکتار تا پایان سال جاری نیز در شرف تحویل به شرکت مشاور طرف قرار داد جهت صدور اسناد مالکیت است.

او بیان کرد: در راستای تسهیل در صدور اسناد اراضی کشاورزی تفاهم نامه ای فیمابین وزارت کشاورزی و سازمان ثبت اسناد و ‌املاک کشور در مورخه ۱۹ فروردین ۱۳۹۹ منعقد گردیده که در این راستا نیز اشخاص متقاضی به ادارات ثبت اسناد شهرستانها در حال معرفی هستند.

رییس جهاد کشاورزی استان اجرای پرشتاب این طرح را مستلزم حمایت‌ دستگاه های اجرایی ذیربط عنوان کرد و گفت : اجرای طرح کاداستر (شناسنامه دار کردن زمین‌های کشاورزی) موجب ایجاد ارزش افزوده و کاهش اختلافات ملکی می شود و این امر خود نیز کمکی در راستای  کنترل و کاهش مصرف آب بخش کشاورزی در حوضه آبریز دریاچه ارومیه است.

کرامتی تاکید کرد : اخیرا نیز بر اساس ارزیابی های انجام شده از سوی ستاد ارزیابی عملکرد سازمان امور اراضی کشور، مدیریت امور اراضی استان آذربایجان‌غربی رتبه اول کشوری در زمینه شاخص تثبیت مالکیت و ساماندهی اراضی و رتبه دوم در شاخص واگذاری و نظارت بر اجرای طرح‌های مدیریت امور اراضی را در سال ۹۹ کسب کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر خبرها

اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست