اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست

آوای مرز : معاون اول رئیس جمهور بر ضرورت الکترونیکی کردن توزیع خدمات و اقلام امدادی در حوادث و بحران‌ها تاکید کرد.

محمد مخبر سه شنبه شب پس از بازدیدهای میدانی از شهر زلزله‌زده خوی و روند اسکان موقت و اضطراری مردم در کمپ‌ها و اردوگاه‌ها، در جلسه مدیریت بحران این شهرستان که با حضور استاندار آذربایجان غربی، مدیران استان و دستگاه‌های امدادرسان در فرمانداری خوی برگزار شد، تصریح کرد: حضور مسئولان و پیگیری‌های مجدانه آنها باید به نحوی باشد که آرامش به مردم منتقل شود و زلزله‌زدگان احساس نکنند در این مصیبت و مشکلات تنها هستند.

وی افزود: با وجود اینکه حجم کمک‌ها و اقلام توزیع شده وسیع بوده، اما هنوز برخی از مردم موفق به دریافت این اقلام نشده‌اند که این مشکل باید به‌سرعت برطرف شود و نیازهای ضروری مردم نظیر اقلام غذایی، پتو و لوازم گرمایشی و بخصوص چادر باید در اسرع وقت تأمین شود.

مخبر تصریح کرد: در شرایط فعلی اقلام و کمک‌ها باید به هر نحو ممکن به دست مردم برسد و نباید ارائه این خدمات فقط به کمپ‌ها و اردوگاه‌ها منحصر شود؛ توزیع و پخش اقلام باید به‌صورت متمرکز انجام شود و تمام کسانی که از زلزله یا دیگر بلایای طبیعی آسیب دیده و به کمک نیاز دارند، باید از این اقلام برخوردار شوند.

وی ضرورت همدلی، تعامل و همکاری میان دولت و سایر نهادهای امدادرسان، غیردولتی و نظامی را برای امدادرسانی هرچه بهتر به زلزله‌زدگان مورد تأکید قرار داد و افزود: امروز باید همه با هم با همدلی و مشارکت، مشکلات مردم خوی را مرتفع کنیم.

معاون اول رئیس‌جمهور با قدردانی از نجابت، بصیرت و هوشمندی مردم زلزله‌زده شهر خوی اظهارکرد: مردم خوی با وجود آنکه در رنج و زحمت و سختی بودند، بسیار هوشمندانه و نجیبانه عمل کردند که جای قدردانی دارد.

مخبر از اهتمام ویژه دولت برای کمک به مردم شهر خوی و جبران آسیب‌های وارده به آنان خبر داد و گفت: دولت برنامه‌ریزی لازم را برای جبران خسارات از روش‌های مختلف نظیر کمک‌های بلاعوض، اعطای تسهیلات ارزان قیمت و کمک به بازسازی منازل مسکونی انجام خواهد داد.

معاون اول رئیس‌جمهور بر نقش اثرگذار روحانیت، گروه‌های مردمی، جهادی و داوطلب برای حضور در میان زلزله‌زدگان و آرامش‌بخشی به آنان تأکید کرد و گفت: لازم است برنامه‌ریزی شود تا حضور گروه‌های مردمی و داوطلب در میان زلزله‌زدگان به‌صورت مستمر ادامه داشته باشد تا روحیه مردم آسیب‌دیده تقویت شده و منجر به کاهش آلام روحی آنان شود.

معاون اول رئیس‌جمهور با تأکید بر ضرورت ایجاد آرامش در میان مردم زلزله‌زده خوی از حضور مسئولان دولتی و امدادرسان از نخستین ساعات زلزله در این منطقه قدردانی کرد و گفت: خوشبختانه میزان خدمات ارائه شده رضایت بخش بوده اما نحوه توزیع اقلام امدادی در بحران‌ها باید از حالت سنتی به الکترونیک تبدیل شود.

در این جلسه استاندار آذربایجان غربی، مسئولین دستگاه‌های نظامی و انتظامی، هلال احمر و سایر اعضای مدیریت بحران گزارشی از اقدام انجام شده از لحظات نخست وقوع زلزله ارائه و پیشنهاداتی برای امدادرسانی هرچه بهتر مطرح کردند.

در این نشست پس از جمع‌بندی گزارش‌های میدانی و طرح نظرات و دیدگاه‌های مختلف، تصمیمات لازم جهت رفع مشکلات زلزله‌زدگان در سریع‌ترین زمان ممکن اتخاذ شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر خبرها

اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست