اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست

آوای مرز : امروز کسبه بازارچه اصغری مهاباد در اعتراض به قطعی‌های مکرر برق تجمع کردند و با مسدود کردن خیابان منتهی به بازارچه خواستار رسیدگی مسئولان به وضعیت موجود شدند.

به گزارش کردپرس، در پی قطعی های مکرر و چندین ساعته برق در مهاباد امروز ١٢ تیر ماه، کسبه بازارچه اصغری این شهر در اعتراض وضعیت موجود تجمع کردند.

کسبه اعتقاد دارند قطعی برق در ۲ نوبت باعث‌ کسادی بیشتر بازار و ‌نبود مشتری در این مجتمع‌ تجاری شده است.

خبرنگار کردپرس، تلاش کرد در این خصوص با هیات امنای بازارچه اصغری گفت و گو کند اما آنها حاضر به اطلاع رسانی بیشتر در این خصوص نشدند.

قطعی های برق در مهاباد گاهی از چهار ساعت هم بیشتر می شود. امروز نماینده مهاباد در مجلس برای بار دوم در این خصوص به وزیر نیرو تذکر داد.

جلال محمودزاده خطاب به وزیر نیرو گفت: متاسفانه بر اساس آمارهای موجود میزان خاموشی برق در مناطق کشور تبعیض آمیز بوده و بعضی از مناطق از جمله شهرهای بزرگ و کلانشهرها و مراکز استانی کمتر از مناطق محروم در برنامه زمانبندی قطع برق قرار می‌گیرند.

او با اشاره به تبعیض موجود در توزیع برق در کشور افزود: این در حالی است که تولید برق در مناطق محروم از محل نیروگاه ها بیشتر از نیاز و مصارف این مناطق است برای مثال، تولید برق در استان آذربایجان غربی بیش از هزار و ۴۰۰ مگاوات در ساعت و مصرف این استان حدود ۱۲۱۰ مگاوات است. اما برق تولیدی این مناطق به کلانشهرها اختصاص داده می‌شود تا مناطق برخوردار کمتر دچار خاموشی شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر خبرها

اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست