اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست

آوای مرز : رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی از عدم مرخصی به محکومان دارای سابقه سرقت و یک سری جرایم خاص در ایام تعطیلات عید جهت برقراری امنیت خبر داد.

ناصر عتباتی در جلسه کنترل مجرمان حرفه ای، سابقه دار و خطرناک و کمیته راهبردی قضایی و انتظامی گفت: امنیت مردم خط قرمز دستگاه قضایی است، خصوصاً در آستانه آخرین چهارشنبه سال و ایام عید باید تدابیری اتخاذ گردد که به این امنیت خللی وارد نیاید.

او ادامه داد: این جلسه به منظور هماهنگی و هم افزایی بیشتر بین مجموعه قضایی و انتظامی و امنیتی برگزار شده تا این مجموعه ها دست به دست هم دهند و با استفاده از تمامی امکانات، امنیت صددرصدی در شهر ها، محلات و مناطق برقرار گردد.

رئیس کل دادگستری استان تاکید کرد: اقدامات پیشگیری در این ایام تقویت می شود و با رصد تحرکات اراذل و اوباش و سایر اقدامات پیشگیرانه و برخورد با مجرمین، شاهد کاهش جرایمی همچون سرقت در ایام پایانی سال و تعطیلات نوروز خواهیم بود.

عتباتی افزود: یکی از اقدامات در راستای کاهش جرایمی همچون سرقت در ایام پایانی سال و تعطیلات سال نو، عدم مرخصی به محکومان دارای سابقه سرقت و یک سری جرایم خاص می باشد و در این خصوص دستورات لازم به روسا و دادستانهای حوزه های قضایی صادر گردیده تا تحت هیچ شرایطی به این محکومان در این ایام مرخصی اعطا نگردد.

رئیس شورای قضایی استان در ادامه پیشنهاد داد در این ایام طرح دستگیری سارقان متواری در دستور کار قرار گرفته تا از هر آنچه که موجب دغدغه مندی شهروندان می شود پیشگیری گردد.

او در پایان تاکید کرد:  بایدبه موضوع امنیت شهروندان در این ایام از ابعاد و زوایای مختلف نگاه کرد و هم با دستگیری ها و رصد سارقین و هم حضور فیزیکی پلیس، شاهد باشیم که هیچ گونه سرقتی در این ایام رخ نداده و مردم با آسودگی خاطر از روزهای پایانی سال و تعطیلات نوروز بهره‌مند شوند.

بیش از ۷۰ درصد از سرقت‌ها، توسط معتادین متجاهر انجام می گیرد

در ادامه جلسه مجیدی دادستان مرکز استان با اشاره به اینکه بیش از ۷۰ درصد از سرقت‌ها، سرقتهای خرد است که توسط معتادین متجاهر انجام می پذیرد گفت: یکی از اقداماتی که برای کنترل معتادین متجاهر در این ایام صورت گرفته علاوه بر جلوگیری از اعطای مرخصی به معتادین متجاهر دارای سابقه سرقت، شناسایی و نگهداری این افراد در کمپ های ترک اعتیاد و اردوگاه‌هایی که بدین منظور تشکیل شده اند است.

مجیدی افزود: از دیگر اقدامات پیشگیری و بالا بردن امنیت راه اندازی گشت های تلفیقی با همکاری عوامل ادارات خدمات رسان همچون برق و مخابرات، اجرای طرح پارکبان با استفاده از ظرفیت های شهرداری ها در مناطق شلوغ برای ارتقاء محافظت از خودروهای شهروندان، آموزش نگهبانان ادارات دولتی و تشدید اعزام گشت های رضویون بسیج  می باشد که می توانند کنترل خوبی در وقوع سرقت داشته باشند.

دادستان مرکز استان ادامه داد: چهارشنبه پایان سال یکی دیگر از موضوعاتی است که باید مدیریت شود و با حضور در مناطق حادثه خیز و برخورد با فروشندگان و استفاده کنندگان مواد محترقه غیر مجاز که آرامش و امنیت شهروندان را به مخاطره می اندازند، روزهای شادی را برای هم استانی های خود فراهم آوریم.

مجیدی در پایان تاکید کرد: اقدامات ما باید پیشگیرانه و در راستای تقویت حوزه کنترل و رصد و مراقبت مجرمین سابقه دار و خطرناک باشد و با استفاده از ظرفیت هایی همچون رسانه و نصب بنرها و تراکت هایی با موضوعات هشدار دهنده سطح آگاهی شهروندان را بالا ببریم.

افزایش ۲۴ درصدی کشفیات مواد مخدر در آذربایجان غربی

 رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی از افزایش ۲۴درصدی کشفیات مواد مخدر در استان نسبت به سال گذشته خبر داد.

اصر عتباتی رئیس کل دادگستری استان در جلسه کمیته حقوقی و قضایی مبارزه با مواد مخدر استان گفت: امسال به میزان ۱۳ و نیم تن مواد مخدر کشف شده ومبارزه جدی و بی امان با سوداگران مرگ و پدیده شوم و خانمان سوز مواد مخدر ادامه دارد.

عتباتی افزود: بحث مواد مخدر و ورود آن به کشور یقیناً یکی از حربه‌های دشمن برای سست کردن جوانان ما و فروپاشی بنیان خانواده ها و ضربه زدن به پیکره جامعه و نظام اسلامی است. تهدیداتی که مواد مخدر برای خانواده‌ها و جامعه دارد بر هیچکس پوشیده نیست لذا تلاش در راه مبارزه با موادمخدر کاری جهادی و ارزشمند است.

او ادامه داد: کمیته هایی که در زمینه مبارزه با مواد مخدر فعالیت می‌کنند باید فعالتر، پویاتر علمی و فنی تر شوند تا عرصه به قاچاقچیان تنگ شود. همچنین مجموعه قضایی مکمل زحمات عزیزان انتظامی و امنیتی در همه مراحل از گشت، تعقیب و رسیدگی و صدور و اجرای حکم هست.

مقام ارشد قضایی استان تاکید کرد: باید در کنار مبارزه با قاچاقچیان و خرده‌فروشان موادمخدر برای دانه درشت‌ها برنامه‌ریزی شود و ریشه‌های مواد مخدر خشکانده شود و مردم باید اراده جدی مبارزه با مواد مخدر را لمس کنند و تلاش کنیم همراهی و کمک های مردمی را هم که بسیار حائز اهمیت هست را در راه مبارزه با مواد مخدر جلب کنیم.

در ادامه مجیدی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان هم در این جلسه گفت: هر قدر در مبارزه با مواد مخدر با قاطعیت و جدیت عمل کنیم به همان میزان امنیت اجتماعی و روانی جامعه افزایش پیدا می‌کند.

مجیدی با اشاره به ضرورت تشکیل گشت هوایی برای شناسایی بهتر فعالیت های قاچاقچیان مواد مخدر افزود: یکی از چالش‌ها و تهدیدات موادمخدر است و یکی از برنامه‌های اولویت‌دار در هنگ مرزی و نیروی انتظامی مبارزه با مواد مخدر و جلوگیری از ورود مواد مخدر به داخل کشور است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر خبرها

اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست