اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست

آوای مرز : شهرداری اشنویه سنگ مزار زنده یاد “سیامند رحمان”، قهرمان نام‌آور پارالمپیک ایران و جهان را نصب کرد و مقرر است در آینده نزدیک ساخت بنای یادبود جهان پهلوان نیز اجرایی شود.

به نقل از سایت کمیته ملی پارالمپیک، در راستای سفر اخیر دبیر اجرایی کمیته ملی پارالمپیک به اشنویه، زادگاه زنده‌یاد جهان پهلوان «سیامند رحمان» و برگزاری نشست مشترک با مسئولین این شهر، اولین گام ازاقدامات مربوط به ساخت مقبره این قهرمان ارزنده اجرایی شد.

در این راستا شهرداری اشنویه سنگ مزار زنده یاد سیامند رحمان، قهرمان نام‌آور پارالمپیک ایران و جهان را نصب کرد و مقرر است در آینده نزدیک نیز سایر اقدامات مرتبط با ساخت بنای یادبود وی با همکاری مشترک شهرداری و فرمانداری شهرستان اشنویه و کمیته ملی پارالمپیک اجرایی شود.

هفته گذشته نیز خانواده “سیامند رحمان” مدال‌ها، لوازم و لباس‌های مسابقات وی را در سفر دبیرکل کمیته ملی پارالمپیک به اشنویه، به موزه ملی ورزش،المپیک،پارالمپیک اهدا کردند.

سیامند رحمان، قویترین مرد معلول فوق سنگین وزنه‌برداری پارالمپیک و جهان، اوایل اسفند سال گذشته بر اثر ایست قلبی در منزلش در اشنویه درگذشت و در این شهر نیز به خاک سپرده شد.

رحمان در پارالمپیک ۲۰۱۶ «ریو» با مهار وزنه ۳۱۰ کیلوگرمی تاریخ‌ساز شد؛ او پس از کسب مدال طلای مسابقات جهانی ۲۰۱۹ قزاقستان عنوان کرد که در توکیو دوباره خواهد درخشید.

۲ مدال طلای پارالمپیک ۲۰۱۲ لندن و ۲۰۱۶ ریو، پنج مدال طلا و یک نقره مسابقات قهرمانی جهان و سه مدال طلای بازی‌های پارآسیایی ۲۰۱۰ گوانژو، ۲۰۱۴ اینچئون و ۲۰۱۸ جاکارتا بخشی از کارنامه این ورزشکار بین‌المللی بود.

او متولد ۱۳۶۷ و اهل شهرستان اشنویه از توابع آذربایجان‌غربی و وزنه‌بردار سنگین وزن ایران بود که در سال ۱۳۸۷ برای اولین‌بار به اردوی تیم ملی وزنه‌برداری معلولان دعوت شد.

سیامند رحمان ملی‌پوش پرافتخار پاراوزنه‌برداری ایران همچنین به‌ عنوان یکی از ستارگان کمپین معرفی پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو معرفی شده بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر خبرها

اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست