اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست

آوای مرز : وزارت امور داخلی اقلیم کردستان با انتشار بیانیه ای اعلام کرد: شماری از مسئولان کارگاه یک نهاد مدنی در اربیل، یک فعالیت را دچار انحراف کرده و از آن برای اهداف خاصی بهره برداری کرده اند که به هیچ عنوان با سیاست رسمی دولت اقلیم کردستان تناسبی ندارد. به همین دلیل، عوامل مقصر در این زمینه را فارغ از جایگاهشان، مجازات خواهد کرد.

به گزارش کرد پرس به نقل از کردستان ۲۴، وزارت امور داخلی اقلیم کردستان با انتشار بیانیه ای اعلام کرد: وزارت امور داخلی، در تعامل با کسانی که این نشست را دچار انحراف کرده اند براساس قانون تعامل و کسانی را که در این زمینه کوتاهی کرده اند فارغ از موقعیتشان مجازات خواهد کرد.

متن کامل بیانیه وزارت امور داخلی اقلیم کردستان به شرح زیر است:

یک نهاد مدنی، کارگاهی را برای شماری از شخصیت های برخی از استان های عراق با هدف آشنایی با مفاهیم همزیستی و نهادینه کرد اصول فدرالیسم در سایه قانون اساسی کشور برگزار کرده است. اما متأسفانه برخی از مسئولان این فعالیت، کارگاه مذکور را دچار انحراف و از آن در راستای برخی مسائل سیاسی بهره برداری کرده اند که برخلاف شروط صدور مجوز برای اینگونه کارگاههاست و در این فعالیت چند سخنرانی ایراد و چند بیانیه منتشر شده اند که به هیچ عنوان، با سیاست رسمی دولت اقلیم کردستان تناسبی ندارد و بیانگر سیاست اقلیم کردستان نیستند.

در این بیانیه همچنین آمده است: وزارت امور داخلی، علیه کسانی که این نشست را دچار انحراف کرده اند اقدام قانونی خواهد کرد و افراد مقصر را فارغ از جایگاهشان، مجازات خواهد کرد.

وزارت امور داخلی اقلیم کردستان همچنین تصریح کرده است: اقلیم کردستان به عنوان یک کیان قانونی در چارچوب قانونی عراق فدرال، مانند گذشته همواره به سیاست خارجی رسمی دولت عراق پایبند است و به هیچ عنوان اجازه نخواهد داد عده ای، از فضای آزاد و دمکراسی موجود در اقلیم کردستان برای سایر اهداف سیاسی بهره برداری کنند و عوامل این اقدام، در اقلیم کردستان جایی ندارند و از آن، اخراج خواهند شد.

وزارت امور داخلی اقلیم کردستان

۲۵ سپتامبر ۲۰۲۱ (سوم مهر ماه ۱۴۰۰)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر خبرها

اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست