اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست

آوای مرز : مدیر شیلات و آبزیان آذربایجان غربی گفت: در آستانه آغاز فصل سرما و اتمام تخم ریزی آبزیان در منابع آبی استان، فصل صید و صیادی آبزیان شروع شده و پیش بینی می شود امسال بیش از ۷ هزار تن آبزی از منابع آبی استان برداشت شود .

محمد باقر قریشی افزود: استان آذربایحان غربی از لحاظ منابع آبی مستعد آبزی پروری و یکی از قطب های مهم کشور محسوب می‌شود. در استان آذربایجان غربی ۱۰ دریاچه پشت سد و تعدادی از آب بندها و آبگیرها مورد بهره برداری شیلاتی قرار می گیرد و در این راستا هزار خانوار صیاد در این منابع آبی به صید مشغول هستند.

مدیر شیلات و آبزیان آذربایجان غربی گفت : سالانه بیش از ۷ هزار تن انواع ابزیان پرورشی و بومی در این منابع آبی تولید و به بازار عرضه می شود.

او ادامه داد: ماهیان به صورت  بومی و غیر بومی بوده ، که گونه های غیر بومی شامل کپور ماهیان ، کپور معمولی ، فیتوفاگ ، بیگ هد ، آمور هست و گونه های بومی هم معمولا شامل خانواده سوف ، ماش ، سیاه ماهی است.

قریشی با بیان اینکه  سالانه نزدیک ۸۰ تن ماهی از سد حسنلو صید میشود و این صید تا اواخر اسفند ادامه دارد، گفت: از این منظر استان آذربایجان غربی مقام اول کشوری را در بین استان های غیر ساحلی در زمینه تولید ماهی در منابع آبی را به خود اختصاص داده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر خبرها

اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست