اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست

آوای مرز : در پی عدم رعایت پروتکل های بهداشتی و حضور مردم در تجمعات و دورهمی ها در یک ماه اخیر چراغ زرد کرونای پیرانشهر به رنگ قرمز تغییر شکل داد و احتمال تکمیل ظرفیت بیمارستان ها نیز وجود دارد.

مجید کاسیان زاده، مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان پیرانشهر در این خصوص به خبرنگار کردپرس گفت: متأسفانه با توجه به عدم رعایت پروتکل های بهداشتی و عدم استفاده ماسک از سوی شهروندان و نیز برگزاری مراسمات، وضعیت کرونایی شهرستان پیرانشهر از زرد به نارنجی و نهایتاً به رنگ قرمز تغییر پیدا کرد.

وی در ادامه افزود: هم اکنون ۱۸ بیمار کرونایی در بخش ایزوله بیمارستان پیرانشهر بستری هستند که متأسفانه حال چند تن از آنها وخیم است.

مدیر شبکه بهداشت و درمان پیرانشهر خاطر نشان شد: اگر عدم رعایت پروتکل های بهداشتی از سوی شهروندان به همین روال پیش برود، در آینده خیلی نزدیک ظرفیت بیمارستان این شهرستان پر خواهد شد.

این مسئول پیرانشهر در بخش دیگری از سخنان خود بیان داشت: خوشبختانه با رایزنی های صورت گرفته  دستگاه آزمایش pcr برای بیمارستان پیرانشهر خریداری شده است و در چند روز آتی دستگاه آزمایش pcr در شهرستان راه اندازی خواهد شد.

کاسیان زاده در ادامه با اشاره به آخرین وضعیت بیماری کرونا در پیرانشهر  از افزایش ۱۰۰ درصدی موارد بستری و سرپایی بیماران کرونایی در این شهرستان خبر داد و اظهار داشت: در طرح نوروزی سال جدید در این شهرستان ۵ هزار و ۵۶ نمونه گیری کرونا انجام شده که نتیجه ۱۵۳ نفر در طول این مدت مثبت بوده است.

وی تأکید کرد: نمونه برداری و رهگیری کرونا در راستای قطح زنجیره این ویروس منحوس با شدت تمام در پیرانشهر در حال انجام است هر چند که متأسفانه در چند روز اخیر شاهد دو مورد فوتی ناشی از بیماری کرونا در پیرانشهر بودیم که نشان از اوج گیری این بیماری در این شهرستان دارد.

 مدیر شبکه بهداشت و درمان پیرانشهر در ادامه سخنان خود یادآور شد : رعایت پروتکلهای بهداشتی در پیرانشهر زیر پنج درصد بوده و همین امر وضعیت پیرانشهر را در وضعیت قرمز کرونایی قرار داد که نیاز به همت جمعی همشهریان عزیز برای رعایت پروتکلهای بهداشتی است.

با توجه به اینکه شهرستان پیرانشهر از نظر رنگ بندی کرونا در طول دوران تعطیلات نوروزی دارای رنگ زرد و سپس نارنجی بود بسیاری از مردم این شهرستان نسبت به رعایت پروتکل های بهداشتی کم اهمیت شده و با بازگشایی تالارهای پذیرایی و همچنین حضور در محافل و دورهمی ها و مجالس تسلیت این بی توجهی به اوج خود رسید که در نتیجه باعث شد تا ضمن اعلام به صدا در آورن زنگ هشدار در پیرانشهر یکبار دیگر شاهد اتخاذ محدودیت های کرونایی در پی اوج گیری شیوع ویروس کرونا در این شهرستان باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر خبرها

اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست