اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست

آوای مرز :  مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی از آموزش ایمنی و فرهنگ ترافیکی به ۶ هزار نفر از دانش آموزان مدارس حاشیه راه های استان طی چهار ماهه نخست سال جاری خبر داد.

پیمان آرامون گفت : یکی از اقدامات مهم و تاثیر گذار اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان در راستای نهادینه کردن فرهنگ ترافیک، آموزش دانش آموزان مدارس حاشیه راه ها است که ما حصل آن آموزش و آگاه سازی دانش آموزان نسبت به مقررات ایمنی عبور و مرور در راه مدرسه ، خیابان و مخصوصا جاده ها ، وسائل نقلیه و خطرات ناشی از بی توجهی به قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی است.

او افزود: بر این اساس و طبق آخرین بررسی ها تعداد ۱۰۱ مدرسه با بالغ بر ۱۵ هزار و ۵۰۰ دانش آموز جهت آموزش در سال جاری در سطح استان شناسایی و مشمول طرح ایمن سازی مدارس حاشیه راه ها قرار گرفته است.

آرامون ادامه داد: طی ۴ ماهه نخست امسال تعداد ۵۹ مدرسه با مجموع ۵۸۵۵ دانش آموز زیر پوشش دوره های آموزش ایمنی و فرهنگ ترافیکی جاده ای قرار گرفتند و اقلام کمک آموزشی همچون دفتر، کیف مدرسه با نوار شبرنگ، لوازم التحریر (مزین به شعارهای ترافیکی) نیز بین دانش آموزان توزیع شد که در ادامه سال جاری نیز طبق برنامه ریزی های انجام شده برای سایر مدارس و دانش آموزان شناسایی شده این طرح اقدامات مشابه انجام خواهد شد.

 گفتنی است؛ دانش آموزانی که در مدارس حاشیه جاده های اصلی و فرعی قرار دارند به طور مدام شاهد تردد خودروهای سبک و سنگین از این مسیر هستند و باید برای رفتن به مدرسه و زمان برگشت خطرات عبور از عرض جاده را به جان بخرند.  آموزشی ایمنی و فرهنگ ترافیک به این دانش آموزان می تواند احتمال وقوع سوانح جاده ای برای آنها را کاهش دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر خبرها

اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست