اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست

آوای مرز : مدیر جهادکشاورزی تکاب از احداث بزرگ‌ترین واحد تولید پنیر گوسفندی شمال‌غرب کشور با ظرفیت تولید سالانه ۲۰۰ تُن پنیر پاستوریزه در سال، در شهرک صنعتی این شهرستان خبر داد.

 به نقل از جهادکشاورزی آذربایجان غربی، رضا افشاری‌نژاد در بازدید فرماندار از شهرک صنعتی تکاب افزود: عملیات احداث این واحد صنعتی تولید پنیر با سرمایه‌گذاری ۲۰ میلیارد ریالی فعالان بخش خصوصی در زمینی به مساحت یکهزار و ۲۵۰ متر مربع در حال اجراست که بیش‌ از ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

او بیان کرد: با احداث این واحد لبنی، سالانه یک‌هزار تُن شیر از دامداری‌های سنتی در روستاهای تکاب جمع‌آوری شده و ۲۰۰ تُن پنیر پاستوریزه و فرآورده‌های جانبی از آن تولید و به بازارهای مختلف کشور عرضه خواهد شد.

مدیر جهادکشاورزی تکاب با بیان اینکه این واحد تولیدی و صنعتی باسرمایه‌گذارانی از آذربایجان شرقی احداث می‌شود، اظهار کرد: با بهره‌برداری و آغاز به‌کار این واحد تولیدی برای ۲۵ نفر به صورت مستقیم زمینه اشتغال پایدار فراهم می‌شود.

افشاری نژاد ادامه داد: واحد تولید پنیر گوسفندی تکاب با استفاده از فناوری ایرانی در تولید مواد لبنی پاستوریزه احداث می‌شود و با توجه به ظرفیت تولید و حجم جمع‌آوری شیر از منطقه، اولین واحد صنعتی بزرگ در نوع خود در بخش صنایع تبدیلی کشاورزی و دامداری شمال‌غرب کشور به‌شمار می‌رود.

او اضافه کرد: در حال حاضر ۲۷ کارگاه کوچک پنیرزنی سنتی در روستاهای تکاب فعالیت می‌کنند که با راه‌اندازی این واحد تولیدی این کارگاه‌ها نیز ساماندهی خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر خبرها

اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست