اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست

آوای مرز : استاندار آذربایجان غربی بندر مرسین ترکیه را یکی را از بنادر مهم تجاری ترکیه معرفی کرد و گفتڵ با توجه به مراودات تجاری بندر مرسین ترکیه با کشورهای مختلف و بیش از ۵۰ کشور اروپایی، به دنبال توسعه همکاری های آذربایجان غربی با این بندر هستیم.

محمدصادق معتمدیان در ادامه سفر به ترکیه و در دیدار با علی حمزه پهلوان والی مرسین، با اشاره به هم مرز بودن آذربایجان غربی با ۴ استان شرقی این کشور، افزود: برگزاری ششمین نشست همکاری اقتصادی استان های مرزی ایران و ترکیه، بیانگر تلاش دو کشور دوست و همسایه برای تحقق افزایش سطح مبادلات تجاری به ۳۰ میلیارد دلار در سال است‌.

او همچنین با اشاره به ظرفیت های تجاری و اقتصادی و زیرساخت‌های حمل و نقل استان مرسین ترکیه، اظهار کرد: ظرفیت های ویژه آذربایجان‌غربی در حوزه های مختلف به ویژه در حوزه اقتصادی و تجاری و نقش آن در توسعه تجارت جمهوری اسلامی ایران و جمهوری ترکیه، زمینه افزایش همکاری‌های این دو استان را دوچندان کرده است.

استاندار آذربایجان غربی به افزایش ارتباط و همکاری با استان های مختلف ترکیه نیز تاکید کرده و افزود: با توجه به ظرفیت های اقتصادی، صنعتی و تولیدی مناسب منطقه، بنا داریم همکاری های جدید اقتصادی را با استان های عمقی ترکیه در راستای توسعه مراودات آغاز کنیم.

معتمدیان همچنین با اشاره به قابلیت های اقصادی، تجاری، صنعتی و کشاورزی آذربایجان غربی، خاطرنشان کرد: ما آمادگی خود را برای هرگونه همکاری با مرسین ترکیه اعلام کرده و پیگیر توسعه ارتباط و همکاری بازرگانان و اتاق بازرگانی دو طرف هستیم.

والی مرسین ترکیه نیز در این دیدار ضمن قدردانی از حضور استاندار آذربایجان‌غربی در این استان، گفت: از گسترش همکاری های تجاری و اقتصادی با استان آذربایجان‌غربی استقبال می کنیم.

بندر مرسین دومین بندر بزرگ ترکیه است که به مروارید مدیترانه معروف بوده و با توجه به موقعیت استراتژیک این بندر، نقش مهمی در اقتصاد کشور ترکیه ایفا می‌کند؛ خطوط ریلی ترکیه نیز در انتها به این شهر رسیده و به همین دلیل مرسین از نظر حمل و نقل و ترابری برای تاجران اهمیت قابل توجهی دارد. با تکمیل فرودگاه مرسین، این ظرفیت نیز در تجارت بین الملل نقشی کلیدی خواهد داشت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر خبرها

اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست