اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست

آوای مرز : مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر آذربایجان غربی گفت: صندوق استان در مرداد ماه سال جاری نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته رشد بیمه ای ۸۵ درصدی داشته است که این مهم از بدو تاسیس صندوق کم سابقه بوده است.

سیروس محمودیان در گفت و گو با خبرنگاران،  اظهار کرد: در پنج ماهه نخست سال جاری هشت هزار و ۳۰۰ نفر به عضویت صندوق بیمه اجتماعی درآمده اند.

وی افزود: با توجه به طرح تحولی جذب یک میلیون بیمه شده در کل کشور، سهمیه استان ۴۳ هزار نفر است که با برنامه ریزی های انجام گرفته امید است بیش از سهمیه تخصیصی در استان محقق شود.

محمودیان تصریح کرد: صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان روستائیان و عشایر با یارانه ۷۰ درصدی دولت در پرداخت حق بیمه و مزایای دریافت مستمری های بازنشستگی، از کارافتادگی کلی، بازماندگان و انتقال سوابق بیمه آمادگی دارد تمامی افراد فاقد بیمه دولتی از جمله کشاورزان، روستائیان، عشایر، ساکنین شهرهای زیر بیست هزار نفر جمعیت، رانندگان، قالیبافان، مشاغل فصلی، شاغلین حوزه صنعت و ساختمان، شاغلین حوزه فرهنگ و ارشاد اسلامی، شاغلین حوزه صنعت، معدن و تجارت، هنرمندان، ورزشکاران، فروشندگان، شاغلین حوزه صنایع دستی و گردشگری، شاغلین حوزه سرگرمی و هنر، شاغلین حوزه خدمات عمومی و … را بیمه دولتی کند.

وی بیان کرد: در راستای سیاست های دولت در محرومیت زدایی، حمایت از اقشار آسیب پذیر و تامین اجتماعی مستمر این صندوق آمادگی دارد افراد مشمول را با حمایت دولت زیر چتر بیمه قراردهد. هم چنین طبق توافقات به عمل آمده با اداره کل بهزیستی استان افراد تحت حمایت این نهاد می توانند از طریق مراکز مثبت زندگی و ۹۷ کارگزاری فعال در سطح استان نسبت به برخورداری از این بیمه اجتماعی و مزایای چهارگانه آن اقدام کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر خبرها

اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست