اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست

آوای مرز : مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی از شناسایی ۱۹۹مورد تغییر کاربری غیر مجاز اراضی کشاورزی در ایام تعطیلات نوروزی توسط گشت های حفاظت از کاربری اراضی کشاورزی در سطح استان از ۲۹ اسفند ۹۹ تا ۱۴ فروردین ماه سال جاری خبر داد.

 مهدی سرخوش با اعلام آمادگی ۱۷ تیم گشت یگان حفاظت از اراضی کشاورزی در سطح استان اظهارکرد: برای شناسایی تغییر کاربری غیر مجازاراضی کشاورزی در ایام تعطیلات نوروزی، تعداد ۲۸۰ نفر روز نیرو با طی مسافت ۶ هزار و ۳۱۶ کیلومتر جهت صدوراخطار توقف عملیات اجرایی به مناطق اعزام شده است.

او با بیان اینکه تغییر کاربری اراضی کشاورزی بدون دریافت مجوزهای قانونی از مراجع ذی‌صلاح برخورد قانونی شده و اجازه سودجویی به فرصت‌طلبان در از بین بردن اراضی کشاورزی داده نمی‌شود، افزود: در ایام تعطیلات نوروزی، از ۲۹ اسفند ماه لغایت ۱۴ فروردین ۱۴۰۰، این تیم ها با مشارکت نیروی انتظامی گشت زنی، دهگردشی و نظارت لازم را بر اراضی کشاورزی معمول داشته اند.

مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی اضافه کرد: برای مجموع تغییر کاربری های شناسایی شده در ایام تعطیلات نوروزی که در سطح ۵۴ هزار و ۳۷۹ متر مربع بوده ، اخطار و توقف عملیات توسط گشت های حفاظت از کاربری اراضی کشاورزی صادر شده است.

سرخوش اضافه کرد:  برای۶ مورد از این مستحدثات غیر مجاز نیز بر اساس تبصره ۲ ماده ۱۰ قانون حفظ کاربری اراضی کشاورزی و احکام قضایی قلع و قمع بنا شده است و در سایر موارد نیز اقدامات قانونی لازم طبق مواد ۱۰ و ۳ قانون حفط کاربری اراضی کشاورزی اعمال خواهد گردید.

مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی با اشاره به اینکه متاسفانه همه ساله در ایام تعطیلات عید نوروز، دخل و تصرف در اراضی کشاورزی سیر صعودی می یابد گفت:  در این راستا و در جهت کاهش این معضل امسال با برنامه ریزی های یگان و با هماهنگی های انجام شده با دستگاه قضائی، با متخلفان و افراد فرصت طلب به شدت برخورد گردیده و به امید خداوند شاهد کاهش تغییر کاربری های غیر مجاز در سال پیش رو خواهیم بود .

او اظهار داشت: با هدف ارتباط مردمی برای اطلاع رسانی جهت پیشگیری و برخورد با ساخت و ساز های غیر مجاز در اراضی زراعی و باغی گشت های سامانه ارتباط مردمی ۱۳۱ ویژه یگان حفاظت از اراضی کشاورزی استان به صورت مستمر آماده برخورد با متخلفین و سودجویان در اراضی کشاورزی و دریافت گزارش های مردمی هستند که در طی تعطیلات نوروزی ۵۵ مورد گزارش مردمی نیز دریافت و اقدامات لازم انجام شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر خبرها

اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست