اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست

آوای مرز : سرپرست اداره کل امور عشایر آذربایجان‌غربی با اشاره به اجرای طرح بیمه دام عشایر گفت: اجرای این طرح اجباری است و عشایر استان باید نسبت به بیمه دام‌های خود اقدام کنند.

علی بهادری با بیان این خبر اظهار کرد: در کنار اجرای طرح بیمه اجباری دام‌ها، طرح پلاک‌کوبی نیز جهت هویت‌ بخشیدن به دام عشایر اجرا می‌شود.

او افزود: عشایر این استان دارای ۱۰ شرکت تعاونی، یک اتحادیه و ۲۵ صندوق خرد زنان روستایی است که طی یک‌سال گذشته، ١٩ میلیون لیتر سوخت، ۲۰ هزار تن انواع نهاده‌های دامی و هشت هزار تن آرد در بین آنها توزیع شده‌است و در سال زراعی گذشته حدود ۴۰ هزار راس دام عشایر استان  تحت خدمات صندوق بیمه  عشایری قرار گرفتند.

سرپرست اداره کل امور عشایر آذربایجان‌غربی گفت: در سال‌جاری ۲۴۵ میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال برای عشایر، ۴۸ میلیارد و ۸۹۰ میلیون ریال برای تشکل‌ها، ۷۱۰ میلیون ریال برای حفظ و یا توسعه گیاهان دارویی و چهار میلیارد ریال برای صندوق‌های خرد زنان عشایر تسهیلات به متقاضیان به تصویب رسیده که بیش از ۷۰ درصد این میزان برای دریافت به بانک‌ کشاورزی معرفی شده‌است.

بهادری ادامه داد: امسال از ردیف‌های استانی ۳۲ میلیارد و ۱۰۶ میلیون ریال و از ردیف‌های ملی ۵۴ میلیارد و ۵۷۰ میلیون ریال اعتبار برای استان مصوب شده است.

او تصریح کرد: ۲۵ درصد محصولات دامی آذربایجان‌غربی توسط ۲ میلیون واحد دامی عشایر تولید می‌شود و عشایر استان سالانه ۵۰ هزار تن شیر، ۱۵ هزار تن گوشت، سه هزار تن پشم و ۹۵۰ تن عسل، ۶۶ هزار و ۸۰۰ کیلوگرم محصولات زراعی و ۸۲ هزار تن علوفه تولید و روانه بازار مصرف می‌کنند.

بهادری در پایان گفت: جمعیت عشایرآذربایجان‌غربی ۱۰۳ هزار و ۹۲۷ نفر در قالب ۱۵ هزار و ۵۹۹ خانوار با ۱۲ ایل و ۲۱ طایفه مستقل هستند که ۳.۴ درصد جمعیت استان را شامل می‌شود؛ ۳۳۶ روستای آذربایجان‌غربی نیز ویژه عشایر است که ۹ درصد جمعیت روستایی استان را به خود اختصاص داده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر خبرها

اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست